Küp Bloknotları

Promosyon malzemesi olarak müşterilerinize göndermek ya da şirketinizin ofis masaları için bloknot siparişi verebilirsiniz. Promosyon kategorisinde sıklıkla düşünülen küp bloknot, bir çok kişinin oldukça fazla kullandığı bir üründür. Küp bloknot ihtiyaçlarınıza en hızlı üretimi sunuyor ve çok kısa sürede küp bloknotsiparişlerinizi teslim ediyoruz.

UYGUN KÜP BLOKNOT FİYATLARI

Küp bloknot ürünün promosyon malzemesi olarak düşünülmesinin önemli bir faktörü, sunulan fiyat aralığıdır. Hem kullanım alanının yaygınlığı hem de küp bloknot fiyatlarının oldukça ekonomik oluşu firmaların küp bloknot siparişini artıran ilk kriterdir.

İstanbul küp bloknot üretiminde müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik ürün seçeneklerimiz ile farklı tasarımlar sunuyoruz. Küp bloknot üretiminde mutlaka kurumsal kimlik renklerinize uygun olmasına dikkat ediyoruz. Küp bloknottasarımına yönelik onlarca çeşidi siz müşterilerimiz için sunuyor beğendiklerinize paralel, markanıza özel, küp bloknot tasarım ve üretim yapıyoruz.

Bloknot denilince akla defter olarak işyerlerinde hem not almak hem de promosyon amaçlı kullanılan ürünler gelir. Farklı standartlarda üretilebilen bloknotlar, özellikle firma logosunu üzerinde barındırdığından dolayı, firma reklam ve promosyon matbaa ürünü olarak farklı sektörlerdeki şirketler için büyük öneme sahiptir. Bloknot basımı, ebat, amaç ve kullanım özellikleriyle saymakla bitmeyen model çeşitleri mevcuttur.

En uygun bloknot fiyatları ile zengin alternatifli çalışmalarla gelişerek pek çok çeşit altında üretimi gerçekleştirilen tasarımlar, Stantlı Bloknot, Takvimli Bloknot, Kalemlikli Bloknot, Ataşlı Bloknot, Spiralli Bloknot, Mouse Pad’li Bloknot, Magnetli Bloknot, Mıknatıslı Bloknot, Parfümlü Bloknot, Kokulu Bloknot, Telli Bloknot, Ahşap Kapaklı Bloknot, Post-it’li Bloknot, Küp Bloknot, Geri Dönüşümlü Bloknot diye firmanın amacına uygun olarak hizmetinize sunduk.

 

Bloknot nedir?
Bloknot ofislerde, çalışan kişilerin not alacakları ve promosyon olarak ta müşterilere dağıtılan, küçük defterlere bloknot diyoruz. Tasarım olarak genelde, firma logosu taşıdığından önemli baskılı materyallerdendir.

Bloknotlar, kapaklı, küp şeklinde ve yuvarlak gibi sınırsız çeşitlendirme ile basılabilir. Basım işleminde en çok küp bloknotlar bastırılmaktadır. Bloknotlarda ciltleme tarzı yapıştırma, yandan dikişli, perforajlı, kapaklı perforajlı olarak yapılabilmektedir. Kapaklarda veya kağıtlarda, firma amblem ve logosu kullanılabildiği gibi, iç sayfalarda ürün resimleri ve sloganları da kullanılmaktadır. Önemli olan tasarımda yazı yazma kolaylığı olacak şekilde tasarlanmasıdır. Ebat olarak 21 cm - 29,7 cm, 14 cm – 21 cm, 14 cm - 10,5 cm olabildiği gibi, farklı boyutlarda da yapılabilmektedir. Bloknot baskılarında kağıt olarak genelde 1. hamur kağıt kullanılmaktadır. 80 gr’dan 120 gr’a kadar kağıt kullanıldığı gibi, prestijli bir bloknotta daha kalın ve kaliteli kağıt olan kuşe de kullanılmaktadır. En çok, kapaklarda dört renk uygulaması istenilmektedir. Bloknotlarda varak, gofre veya lak da uygulanmaktadır.

Üstünde isminizi ve logonuzu taşıyarak, gün içinde masalarda sürekli durması, promosyon bloknotların etkili bir reklam aracı olduğunu göstermektedir. Özel ve sıra dışı yapılan ve kullanımı kolay bu renkli baskılı materyaller, ayrıca kurumsal kimliğinizi de yansıttığından önemlidir. Aref Medya bloknot fiyatları ve kalitesini görmeden karar vermenizi tavsiye etmeyiz.
 

Bloknot baskıları

Bloknotlar, iş hayatında ve her yerde rahatlıkla kullanılan, günlük hayatı kolaylaştıran not alma ve hatırlatma kağıtlarıdır. Üstüne basılan firma amblem ve iştigal konuları ile uzun süre tanıtım yapan, iyi bir reklam aracıdır. Bloknotların küp bloknot, spiralli bloknot, tutkallı bloknot, kapaklı ve sırttan dikişli  bloknot olarak çeşitleri vardır.

Küp bloknot baskı

Küp bloknotlar, masalarda sabit duran, genelde iş hayatında ve evlerde telefon yanında tutulan not alma kağıtlarıdır. Uzun süre sabit olarak durduğundan, logonuz ve isminizi çok iyi tanıtmaktadır.

Küp bloknotlarda, öncelikle kağıdın yerleşeceği kutu imal edilir. Bu kutu genelde tok durması için 300 gr Amerikan Bristol kağıttan yapılır. Üzerine 4 renk ofset baskı ve parlak selefon atılır. Blok notun içine yerleştirilen not kağıtları, 75 gr - 120 gr arasında 1. hamur kağıt olarak kullanılır. Dış kutu genelde 8 x 8 x 5 cm ölçüsünde ve içine yaklaşık olarak 500 yaprak kağıt almaktadır. Bloknotlarda, farklı kutu tasarım çalışmaları da yapılmaktadır. Ahşap, deri ve suni deri gibi malzemeler ile üretilebilmektedir. Var olan ölçülerin dışında özel ölçü imalatı da yapılabilir. Küp bloknotlarda dış kutu için ayrı, iç kağıtlar için farklı tasarımlar yapılabilir. Dış kutu 4 renk çalışılırken, iç kağıtlara tek renk baskı yapılabilir. Küp bloknot genelde iç sayfalarda baskı olmaz. Fakat dış kutuda lak, selefon, varak baskı, gofre ve hologram baskı uygulamaları müşteri tercihine göre yapılabilmektedir.

Spiralli bloknot baskı

Spiralli bloknotlarda, iş hayatında kullanım açısından kolaylık sağlayan spiralli bloknot, not almak ve her yere taşınabilme özelliği ile oldukça fazla tercih edilmektedir.

Genelde, alt ve üst kartonun arasındaki kağıtların spiralle bir araya getirilmesi ile yapılırlar. Kullanılan spiraller, beyaz ve siyah olarak tercih edilir. Kağıtlarda kareli, milimetrik ve düz kağıtlar kullanılmaktadır. Alt kartonda, 300 - 350 gr Amerikan Bristol kağıt kullanılır. Üst kısımda farklı karton seçimi yapılabilir. İç kağıtlar da, 1. hamur 80 - 90 gr arasında kullanılmaktadır. Genelde 50, 60 veya 100 sayfa arası yapılır ve isteğe göre sayfa sayıları arttırılabilir. 4 renk ofset baskı ve ilave renk baskılar da kullanılabilir. Öncelikle ön kapak baskıları yapılır, istenilirse iç sayfalara logo çalışması yapılabilir. Genel olarak piyasa ölçüleri, 21 x 30, 15 x 21, 10 x 21, 20 x 28, 14 x 20, 10 x 14,16 x 23,  13 x 23,  8 x 12,  9 x 12 cm gibi kullanılmaktadır. Genel olarak üst kapak 4 renk baskılı, iç sayfalar tek renk baskılı imal edilmektedir. Çok ender olarak, alt kapak baskısı yapılmaktadır. Hologram baskı, lak, selefon ve gofre uygulamaları yapılabilmektedir.

Tutkallı bloknot baskı
 

Tutkallı bloknotlar, kağıtların bir araya getirilip tutkalla yapıştırılarak, not defteri haline gelmesi ile üretilmektedir. Kağıt olarak 80 gr - 110 gr arasında 1. hamur iç kağıt, arka yüzeyde 300 gr Amerikan Bristol kağıt kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak, iç kağıtlar da kuşe kağıt da kullanılabilmektedir. İç kağıtlarda, çizgili, kareli ve milimetrik baskı ile logo baskısı yapılmaktadır. Tutkallı bloknotlarda, 4 renk ofset baskı ve özel renk yapılabildiği gibi, hologram baskı ve lak uygulaması da yapılabilmektedir. Genelde 50 - 100 sayfa arasında yapılmaktadır. 21 x 30, 15 x 21, 10 x 21, 20 x 28, 14 x 20, 10 x 14, 16 x 23, 13 x 23, 8 x 14, 9 x 12 cm gibi ölçüleri vardır. Farklı ebat ve ölçülerde de, müşteri isteğine göre yapılabilmektedir. Grafik tasarım ile çalışmalar yapılarak görsel baskısı yapılabilir.

Sırttan dikişli koparmalı, kapaklı bloknot
 

Sırttan dikişli perforajlı bloknotlarda, öncelikle kapaklı muhafaza kutusu yapılır. Kutuda, 300 gr krome karton veya 350 gr Amerikan Bristol kağıt kullanılır. Kapak üzerine 4 renk baskı ve selefon uygulaması yapılır. İç kağıtlar, 1. hamur 75 - 90 gr aralığında basılmaktadır. Baskıda, istenilirse dia ve resim uygulaması yapılabilir. Genelde, çok renkli ve firma amblemi de uygulandığından görselliği yüksek bir bloknot türüdür. Kapağı sayesinde, içindeki kağıtlar dağılmaz ve muhafaza içinde kalır. Kapaksız olarak da imal edilirler. O zaman daha ince bir karton kullanılır. Kağıtlarda olan perforaj sayesinde, kağıtlar yazıldıktan sonra rahatlıkla koparılabilir. Baskı yapıldıktan sonra sayfalar, sırttan dikiş atılarak bir araya getirilir. 50 - 100 sayfalık veya daha kalın yapılabilmektedir. Genelde ölçüler; 21 x 30, 15 x 21, 10 x 21, 20 x 28, 14 x 20, 10 x 14, 16 x 23, 13 x 23, 8 x 12, 9 x 12 cm olarak bulunmaktadır.

Bloknot Ciltleme Çeşitleri

Bloknotlar üstten tutkallı bloknot veya yandan tutkallı bloknot, üstten veya yandan dikişli bloknot ve perforajlı bloknot, kapaklı perforajlı bloknot üsten veya yandan spiralli bloknot şeklinde ebatlarına göre farklı şekillerde ciltlenebilmektedir.

Bloknot, Küp Bloknot ve Spiralli Bloknot, Tutkallı bloknot Siparişlerinizde Gerekli Bilgiler

Bloknot ebadı

Bloknot adedi

Bloknot ciltleme çeşidi

Bloknot renk bilgileri

Küp Bloknotları