Broşür - El İlanı

Broşür, farklı boyut tür ve malzemelerden üretilebilmektedir. İhtiyacınızı karşılayacak hür türlü broşür tasarımı ve üretimini yapmaktadır.
İstanbul Dergi Tasarımı Firması
İstanbul broşür baskı firmaları arasında yer alan markamız ile yenilikçi tasarımlara sahip broşürlerinizin basımını gerçekleştirebilirsiniz. Broşür baskı firması olarak her zaman en iyiyi hedefleyerek süreçlerimizi yürütüyor, broşür baskısı ve tasarımı konularında müşterilerimizin beklentilerini maksimum düzeyde karşılamayı hedefliyoruz.

Broşürlerinizi uzman ekibimiz ile birebir iletişimde kalarak ürettirebilirsiniz. İstanbul broşür tasarımı ekibimiz modern çizgilerle hazırladığı broşürleri kurumsal kimliğinize uygun olarak tasarlamaktadır. Broşür baskı firması özelliğimiz ile her zaman sizin belirlediğiniz ihtiyaçlara yönelik sonuçlar elde etmekteyiz. Beklentilerinizi uzman kadromuz detaylı inceler ve broşür tasarım ve da broşür üretim sürecini planlar.

Profesyonel kadromuz, size en hızlı tasarım ve üretimi sunar ve en kaliteli broşür çıktılarınızı teslim eder.
Broşörleriniz ile müşterinize en pratik yoldan ulaşın.

El ilanı broşür baskı sipariş için bilinmesi gerekenler
• Broşür baskı süremiz 3 iş günüdür. (çift taraflı)
• El ilanı baskı süremiz 5 iş günüdür. (tek taraflı)
• El ilanı broşür tasarım desteğimiz vardır. Sepette ürün eklerken tasarım desteğine evet diyerek tasarlanacak olan ürün için kullanmak istenilen logo ve görselleri yüksek çözünürlükte dosya ekle bölümünden ekliyerek ve kullanmak istenen metinleri ve yerleşim yerlerini net bir şekilde not oluşturup bize gönderebilirsiniz.
• Siparişleriniz hazır olduğunda iş yerimizden teslim alabilirsiniz.
• Siparişleriniz kargo ücreti için alışveriş tamamlarken sepet kısmında kargo ücreti eklenerek Türkiye'nin her yerine kargo ile gönderim yapılmaktadır.

Broşür baskısı - El ilanı Baskısı
Broşür, el ilanı, satılan mal veya hizmetlerin anlatıldığı, promosyonlar dan bilgi veren ve tanıtım yapan, iletişim bilgilerinin olduğu baskılı materyallerdir. Genelde sayfa sayısı ve detayı kataloglar kadar geniş değildir.

Çok renk kullanımı yapılmayan broşürlerde, genelde 2 renkli ofset makinelerinde basım yapılmaktadır. Fakat 4 renk kullanılmak istenirse, maliyetler hesaplanarak basım işlemi yapılmaktadır. Broşür ebatlarında özel uygulamalar ve katlamalar yapılabilmektedir. Genelde A4 Broşür formatı tercih edilen broşürlerde, kırım ve pilyaj yaparak katlama yapılabilmektedir. Broşürler genelde ilk tanışmada veya dağıtılarak davet etmede kullanıldığından, farklı tasarımlar ile de basılabilmektedir. Yapılan grafik tasarımlar ile dia ve logo uygulaması yapılabildiği gibi, özel kesimli tasarımlar da yapılabilmektedir.

Broşür üzerindeki bazı ürünlerin üzerine, kısmi lak veya varak uygulaması istenilebilir, bu durumlarda grafik tasarım ile uygulama yapılabilmektedir. Genelde kağıt olarak, kuşe kağıtlar veya mat özel dokulu kağıtlar kullanılabilmektedir. Tek sayfa olarak basılan broşürlerde, bazen kalın gramajlı kağıtlar da prestij amaçlı kullanılabilmektedir.  Kalın kağıtların verdiği görsellik ve duruş açısından tokluk, kaliteli bir basım ile şıklaşmaktadır. Fakat broşür eğer tek sayfa olarak tasarlanırsa, arka yüzeye de baskı istenildiğinden kuşe kağıt kullanmakta fayda vardır.  Son yıllarda uygulanmakta olan, hafta sonları gazetelerin içinde dağıtılan, tek sayfalık broşürler ile yapılan pazarlama ve tanıtım sistemi sayesinde yapılan broşür baskıları çok talep edilmektedir. Genelde, ince kuşe kağıt ve 4 renk kullanılan bu broşürler görsel olarak ta bir zevk taşımaktadır.

Ayrıca, posta yolu ile elden dağıtarak veya fuarlarda stant üstünde dağıtılarak kullanılan broşürlerde, sizin hakkınızda fikir verecek olan detaylar vurgulanarak anlatıldığından, basım işinde önemli bir materyaldir.  Sayfa sayısının azlığı ve adet miktarının yüksekliği sayesinde broşürler, maliyet açısından ucuza mal olmaktadırlar. Broşür baskılarının kaliteli olması için, kesinlikle grafik tasarımının iyi olması, var olacak olan metinlerin kısa ve gerekirse slogan tarzında olması ve renklerin dikkat çekmesi çok önemlidir. Baskıyı yapacak olan matbaanın ofset tekniğinde çalışması ve bünyesinde grafik tasarımcı bulundurması, broşür baskı kalitesi açısından önemlidir.


 

İster tek sayfa, ister kırımlı katlamalı broşür, ister fazla sayıda sayfa içeren broşür, el ilanı bastırmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey baskı kalitesine güvendiğiniz ve tasarım yaptıracağınız bir matbaa ile anlaşmaktır. Baskıda çok basit kabul edilen broşür baskısı, aslında firmaların tüketici ile ilk buluşma noktası olması nedeni ile çok önem verilmesi gereken bir unsurdur. Aref  Medya olarak biz, her işinize aynı hassasiyet ve kaliteli baskımız ve çalışanlarımızla özen göstermekteyiz.

Broşür Hazırlama Teknikleri
 

Broşür hazırlamak için günümüzde birçok bilgisayar programı kullanılabilmektedir. Siz de bu programlar arasından tercih yaparak, her programın kendine özel olan avantajları ve dezavantajlarından faydalanabilirsiniz. Broşür hazırlamanın kendi içerisinde de bulunan birçok aşamasının Belkide en önemlisinin program seçme olduğunun bilinciyle, doğru renk paleti ve harf puntosunu da hazırlayarak devam edebilirsiniz.

Etkili Broşür Hazırlamak İçin Gereken İpuçları 
 

Etkili broşür hazırlamak için öncelikli olarak deneyimli bir grafik tasarımcıyla çalışmanın yarattığı avantajları sonuna kadar kullanmanızda fayda olacağını unutmamanız gerekmektedir. Çünkü doğru firmanın her daim sizinle ilgili öne çıkartabileceği güçlü bir tasarımsal ayrıntı olacaktır. Bu ayrıntı sayesinde siz de daha kurumsal ve kaliteli bir görünüme sahip olarak, arzu ettiğiniz potansiyel müşterilerinize kendinizi yansıtabileceksiniz. İyi bir grafik tasarımcının avantajları bununla da sınırlı değil. Kağıttan broşür yapımı gibi özel tekniklerin sağlayacağı içeriklerle sizler için en uygun fiyata en kaliteli çözümleri de üretebilir. Etkili broşür hazırlama teknikleri için aşağıda yer alan ayrıntılara dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz:

1-Doğru hedefleri koyduğunuzdan emin olun.

 

Bu hedefler doğrultusunda yapacağınız seçimlerin fark yaratacağının bilinciyle, her an sadelik ve ön plana çıkartmak üzerine hareket edin.

2-Müşterilerinizi ve organizasyonu araştırın.

Organizasyonun ne düşündüğünü, geçmiş işlerini ve vizyonunu tam olarak algılayarak, firmaya katabileceğiniz şeyleri bu doğrultuda yapın.

3-El ilanının boyutlarına ve kırılma noktalarını ayarlayın.

Sadece kırılma noktasından bile oluşturulacak binlerce alternatif şekil oluşturabilirsiniz. Bunun size yaratıcılık anlamında katacağı şeyi sonuna kadar kullanın.

4-Kendinizi kısıtlamayın.

Sonuna kadar alternatiflerinizi oluşturun ve müşteriye bunu sunmadan öncesinde birden fazla seçenekle karşısına çıkın. Seçim yaparken özgür hissettirin.

5-Belirli fontlardan dışarıya çıkmayın.

Yazılar içerisinde görsel karmaşa oluşmaması için olabildiğince standartlara bağlı kalarak maksimum üç farklı font ile çalışın.

6-Renk tonu ve görsel seçimi

 

Broşürün en can alıcı noktası renk tonu ve görsel seçimleridir. Kişinin o broşürü incelemesi veya çöpe atması bu aşamada gerçekleşir. Görselleriniz kesinlikle sıradan olmamalı ve karşıdaki kişi üzerinde merak uyandırmalıdır. Kesinlikle birbiri ile uyumsuz olan tonları kullanmayın. Örneğin ana renk tonunuz kırmızıysa fotoğrafınızı yeşil kullanmayın.

7-Broşürü dağıtacağınız kişilerin potansiyel müşteriniz olduğunu unutmayın

 

Broşür ilk bakışta, bakın buyum bu işi yaparım veya bunu satarım diyebilmelidir. Bu sayede müşterileriniz direk olarak sizin ne yaptığınızı anlayacaktır. Alakasız bir başlık veya görsel seçimi rahatsızlık verecektir. Broşürü vereceğiniz kişilerin gelecekte müşteriniz olmasını istiyorsanız oldukça önem göstermelisiniz. Gerekir ise sektörünüz üzerinde yer alan rakiplerinizi inceleyerek onların bastırmış olduğu broşürlerden esinlenin.

Son zamanlarda kaliteli bir el ilanı oluşturmak için sadelik ve güçlü punto kullanımının daha avantajlı sonuçlar ortaya çıkarttığını izlemiştik. Çünkü kaliteli bir ölçü olarak broşürün her daim eline alındığında, atılma süresi toplamda 10 saniye sürmüyor. Bu yüzden de insanlara 10 saniye içerisinde kısaca vermeniz gereken bir bilgi vardır. Bu bilgi öyle bir vurguyla ve öyle bir şekilde kişiyle buluşmalıdır ki kişi kağıdı atsa bile okuduğu slogan ya da gördüğü tasarımın yarattığı kalite ile kağıdın içerisinde verilmeye çalışılan mesajı almalıdır. 

El ilanı, Broşür Tasarım ve El İlanları Siparişlerinizde Gerekli Bilgiler

Ebat (A4 broşür - A5 el ilanı)

Tek yüz baskılı el ilanı ya da çift yüz baskılı el ilanı olup olmadığı

Varak yaldız el ilanı olup olmadığı

Gofre el ilanı olup olmadığı

Özel kesimli el ilanı olup olmadığı

selefon el ilanı olup olmadığı

Çok sayfalı farklı ürünümüz olan Katalog Baskı Fiyatları ürün grubundan inceleyebilir siniz.

 

Broşür - El İlanı