Karton Çanta mı ? AREF MEDYA

Karton çanta ve kağıt çanta tasarımları hem doğa dostu olmaları, hem de uzun süre kullanılabilmeleri açısından birçok kişi açısından özellikle tercih edilmektedir. Karton çanta ve kağıt çanta tasarımları hem doğa dostu olmaları, hem de uzun süre kullanılabilmeleri açısından birçok kişi açısından özellikle tercih edilmektedir.

MODERN GÖRÜNÜŞLÜ PRATİK KARTON ÇANTALAR
Plastik poşetlerin kullanımı yavaş yavaş rafa kalkmaya başladı Doğamızı korumaya yönelik olarak tüketiciler plastik poşet kullanmak istemiyor. Özellikle parakende sektöründeki markaların itibarlarına plastik poşet uygun olmuyor. Sizinde markanıza ve firmanıza onlarca çeşit karton çanta seçeneğimizi sunalım yada kurumsal kimliğinize uygun sıfırdan yeni bir karton çanta imalatı gerçekleştirelim.

ÇEVRECİ ÇÖZÜM
Plastik poşetlerin modası geçmeye yüz tutsun, karton çanta kullanımı oldukça yaygınlaştı. Çevreci ürünlerden üretilen karton çanta ürünleri, geri dönüşebiliyor ve pratik oluşlarıyla da çok kez kullanılabiliryor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TEMİZ DÜNYA
Diğer poşet çeşitlerine göre karton çanta daha çevrecidir. Plastik poşet gibi onlarca yıl doğada 

İp Saplı Karton Çanta Nedir?
Taşıma amacıyla kalın gramajlı kartondan üretilmiş farklı ölçülerde üretimi mevcut olup geniş bir tasarım alanına sahip reklam ve tanıtım aracıdır.
Karton Çanta, firmalar tarafından, genellikle dikey ya da yatay tercih edilen karton çantalar, isteğe bağlı olarak değişik şekillerde üretilebilmektedir. Genellikle kuyumcular, hediyelik eşya mağazaları, giyim, kozmetik, saat, fuar ve tanıtım gibi sektörlerde kullanılmakta olan karton çantalar, üzerlerinde firmaya ait bilgilerinde oluşu sebebiyle firmaların reklam araçlarındandırlar. Ayrıca geri dönüşümü mümkün olan ve doğada çözünebilen kâğıt çeşitlerinden üretilmiş olan karton çantalar günümüzde daha sık kullanılmaya başlanmıştır. Geri dönüşümlü malzemelerden üretildiği için çevre koruma konusunda yardımcı olan ve doğayı kirletmeyen karton çantalar giderek plastik poşetlerin yerini almaya başlamıştır. Plastik poşetlerin aksine insan sağlığını tehdit edici özelliklere sahip olan kanserojen maddelerden üretilmeyen ve bu sayede sağlık sorunlarına neden olmayan bu karton poşetler günümüzde birçok insan tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. 

İp Saplı Karton Çanta Modelleri Nelerdir?
Kullanım yerlerine göre dizayn edilmiş birçok farklı modele sahip olan karton çantalar arasında özel üretim olanlar da mevcuttur. Alışverişte en çok kullanılan karton çanta modeli olan ipli karton çanta birçok mağaza ve satış merkezleri tarafından müşterilere verilmek üzere kullanılmaya başlanmıştır. Bununla birlikte düğün, nişan ya da mevlit gibi özel günlerde hediye dağıtımında kullanılmak üzere çeşitli boyutlarda üretilmiş olan hediyelik karton çanta modellerine de rastlanabilir. Bu modellere ek olarak fuar ya da konferans gibi kurumsal etkinliklerde katılımcılara verilmek üzere hazırlanmış ve üzerine organizasyon ile ilgili detayların ve sponsor kurumların bilgilerinin yer aldığı fuar tipi karton çantalar da üretilmektedir.

Bir Karton Çantada Nasıl Olmalı? Karton çanta siparişinde nelere dikkat edilmeli?
Karton çantalar kullanılacak sektöre göre özel tasarımlarla üretilmektedir. Karton çantalar dış mekan reklam araçları olarak değerlendirilmeli tasarımlar ona göre hazırlanmalıdır. Anlık görünürlük özelliği taşıyan reklam ürünlerinde kısa, net, açık tasarım kullanılmalıdır. Karton çantanın kullanılacağı ürüne göre boyutları iyi seçilmeli, çantanın içine konulacak ürünün ağırlığı hesaplanarak ürün tercihi ona göre yapılmalıdır. Karton çantanın taşıma saplarının türü ve şekli çantanın taşıma kapasitesine göre doğru olarak belirlenmelidir.

Karton Çantalarda Kullanılan Kağıt Türleri Nelerdir?
Kağıt çeşidine göre karton çanta üretiminde ise aşağıdaki gibi sınıflandırılır
Amerikan bristol karton çanta, kraft karton çanta(geri dönüşümlü karton çanta); Kuşe karton çanta; Kroma Karton Çanta; Geri dönüşümlü kraft karton; Geri dönüşümle elde edilen, maliyet bakımından düşük olan, gri renkli bir karton çeşididir. Kuşe karton; Mat ve parlak olmak üzere 2 türe ayrılan karton çeşididir. Kroma kartonlar; Maliyeti düşük ve en hesaplı karton çeşididir. Baskı yüzeyi beyaz, içe gelen kısmının gri oluşu sebebiyle maliyet oldukça düşüktür.

Karton Çanta mı ? AREF MEDYA