Dergi

Dergi
Katalog tasarımı oldukça önemlidir. Firmanızın kurumsal kimliğine ve markanıza uygun tasarıma sahip bir katalog, müşterilerinizin gözünde itibarınızı artırır. Firmanızın; gerçekleştirdiği tüm işleri ya da ürettiği tüm ürünleri, referans bilgileri ve müşterilerinize iletmek istediğiniz diğer tüm detayları da barındırdığı için kataloglar, firmalar için titizlikle üretilmesi gerekmektedir. İstanbul katalog tasarım konusunda uzmanlaşmış kadromuz ile katalog tasarım ve üretiminde size en mükemme çözümleri sunuyoruz.

İstanbul Dergi Tasarımı Firması

İstanbul katalog firması olarak müşterilerimizin kurumsal kimliklerine uygun tasarım hizmetini, uzman tasarım kadromuz gerçekleştiriyor. Katalog üretiminizle de baskı teknik detaylarına sahip uzman ve  tecrübe deneyimine sahip olan profesyonel personellerimiz ilgilenmektedir.
Tecrübemizi en iyi şekilde sizlerin hizmetine sunuyoruz. Uygun fiyatlı, kaliteli üretim ve tasarım süreçlerimizi İstanbul katalog tasarım ekibi ve firması olarak müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz. İster hazır katalog tasarımı üretimi için, isterseniz hem katalog tasarımı hem de üretimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
Dergi basımı ve dergi baskı maliyetleri 
 
Dergiler hayatın vazgeçilmez unsurları olarak her kategoride her sektörde ürün üretim hizmet ve kamu hizmetlerinde, enerji, eğitim, çevre veya aklınıza gelebilecek her sektörde var olan bilgilerin belgelerin evrakların makale ve yorumların analiz ve araştırmaların resim ve grafiklerin bir araya geldiği kitapçıklardır. Bu bilgi ve dataların bir araya geldiği kitapçıkları matbaada baskıya verme sonucu ortaya çıkan işleme ise dergi basımı denilmektedir. Grafik tasarımların önemi, sayfa düzen, verilen mesajın okuyucuya çok iyi anlatılması ve dizgi ile oluşan dergi baskısı işlemlerinde meydana gelen dergiler haftalık, aylık, 3 aylık veya 6 aylık periyotlar ile çıkarılmakta ilgili kişilere kurumlara ve şirketlere bir bedel karşılığında veya ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Dergi basımı işlemlerinde en önemli şeylerden birisi malzemelerin kaliteli seçimi ve görsel sunumların önemidir. En kaliteli basım kalitesi dia ile sağlanmaktadır, ancak bunu yerine opak tercih edilmesi kaliteyi düşürecek bir seçenektir. Yüksek çözünürlük bir derginin basımında maliyetleri yükselten ancak kaliteyi bir hayli artıran önemli bir unsurdur. Özellikle gözü rahatsız etmeyen, yorucu bir dikkat ve zihinsel konsantre gerektirmeyen dizgi ve tasarım seçimi başarılı bir derginin en önemli kriterlerindedir.

Dergi basımı kâğıt seçiminde özellikle 115 – 120 gramlık parlak veya mat kuşe kâğıtları kullanılmakta olup dergi kapağı için seçim yapıldığında daha ağır ve yoğun hamur kâğıt kullanıldığını görebilirsiniz. Dergi kapakları için uygulanan selefon uygulaması neticesinde çok daha alıcı ve kaliteli seçkin bir dergi kapağı elde edebilirsiniz. Bu uygulamaların her biri ebat ve dizgi ile de farklı maliyetler meydana getireceği için dergi baskısı fiyatları konusunda farklı tercihlere ve sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Yapılan dört renk ofset baskılar, renklerin farklı yoğunlukları ve sayfa yapısı maliyetlere etki eden diğer unsurlar olarak söylenebilmektedir. Ayrıca dergi ciltlemeleri, ciltleme türleri dikişli ve yapıştırma türleri ile en fazla kullanılan Amerikan dergi ciltleme türü maliyetlerin değişmesine etki edecektir. Dergi maliyetlerinde grafik tasarımları özellikle zaman alan maliyet unsurlarıdır. İç kapak ağırlıkları ve seçilen selefon, lak ve varak tercihleri birer kalite tercihi olup dergi basımı maliyetlerini yukarı çekecektir.

Dergi